Logo Portal nedir ve kullanıcılarına neler sunar?

Şu anda tümüyle ücretsiz bir şekilde kullanılan Chat GPT ile alakalı en önemli tartışmalardan biri de Google gibi kült bir arama motorunun bu süreçten nasıl etkileneceği yönündedir.

Şu sıralar her yerde deyim yerindeyse Chat GPT fırtınası esiyor. Kısa süre içinde yarattığı muazzam etkiyle herkesin bir anda ilgi odağı haline gelen Chat GPT, yapay zeka konusundaki tüm ezberleri bozmayı başardı ve bu özel alanı bir adım öteye daha taşıdı.

Yapay zeka teknolojilerinin çıkabileceği çıtayı gösterme noktasında önemli bir referans olan Chat GPT’in yakın bir gelecekte Google’ın tahtını sallayacağını düşünenlerin sayısı az değil. Şu ana dek geliştirilmiş en önemli yapay zeka ürünlerinden biri olan Chat GPT, aynı zamanda pek çok meslek grubu için kırmızı alarm niteliğinde.

Metin odaklı işler başta olmak üzere avukatlıktan yazılım mühendisliğine kadar sayısız iş kolunu etkileyecek bri potansiyel söz konusu. Her ne kadar Chat GPT robotu, kendi varlığının pek çok iş koluna katkı sunacağını düşünse de şu an için yaratıcılığa dayalı işlerle yaşamını sürdüren insanların kafası bir nebze karışmış durumda. Chat GPT’nin barındırdığı veri potansiyeli hem müthiş bir heyecan yarattı hem de belli endişeleri beraberinde getirdi. Chat GPT hakkında merak edilen soruların yanıtlarını sizler için kısaca derlemeye çalıştık.